Valencia ‘kockë e fortë’ për Barcelonën, Sevillia mposhtet në transfertë

Në “La Liga” Barcelona është ndalur me shifrat 2-2 kundër Valencia-s. Katalanasit e panë veten në disavantazh të dyfishtë në minutën e 32 kur Parejo pas golit të Gameiro-s realizoi me penallti.

Nga ky moment Barcelona rriti ritmin në “Camp Nou” dhe shkurtoi diferencat me Messi-n nga 11 metra para se të mbyllej pjesa e parë. Ishte sërish ‘pleshti magjik’ ai që shtangu portierin e Valencia-s në fraksionin e dytë të lojës duke stampuar shifrat në 2-2.

Ndërkohë Një tjetër hap të gabuar për “Championsin” ka hedhur Sevillia, e cila në është mposhtur minimalisht 1-0 në transfertë nga Celta Vigo.

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të bëhen testime masive në popullatë për koronavirusin?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Biberaj në Report Tv: PD po përgatitet për 2 palë zgjedhje! 'Garda e vjetër' u largua kur ramë në opozitë, mosmirënjohës