Valiaj krahason bllokimin e Rinasit, me pushtimin italian më 7 prill: Një herë erdhi nga porti, sot nga aeroporti me urdhër të Metës e Berishës

Pushtimi i Shqiperise nga Italia

Kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj ka reaguar për bllokimin e fluturimeve në Rinas për shkak të kontrollorët e trafikut ajror kanë braktisur detyrën e tyre duke e cilësuar si një pushtim të vendit dhe krahasimin e ka bërë me 7 prillin e 1939 ku Italia pushtoi Shqipërinë  gjatë luftës së Dytë Botërore.

Veliaj shkruan se një herë pushtimi erdhi nga porti, e sot nga aeroporti por me urdhër të Sali Berishës e Ilir Metës.

"Normal, 7 Prill - ç'datë më të gjetur për të tradhtuar Shqipërinë, njëherë pushtim nga porti, sot nga aeroporti, Meta, Berisha, Basha", shkruan Veliaj.

Pushtimi i Shqiperise nga Italia


Lajmi kryesor:

Rama thirrje kontrollorëve të Rinasit: Kush nuk kthehet nesër në punë, s'ka më vend në Albcontroll! Koha e rrumpallës ka vdekur


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Strukturë e armatosura për mbrojtjen e votës, ju duket normale strategjia e PD-së për zgjedhjet?×

Lajmi i fundit

John

Gjesti i shëmtuar që bëri në sy të grave dhe vajzave të PD-së në miting, Basha 'justifikohet': Rama merret edhe me si e fus unë këmishën në pantallona