Vangjel Dule- Ramës: Perëndia i merr mendtë atij që do të shkatërrojë

Kryetari i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule ka reaguar së fundmi ndaj kryeministrit Edi Rama.

Përmes një publikimi në Twitter, Dule e ka akuzuar këtë të fundit duke i thënë, se është në pushtet me vota të blera.

Ndërkaq ai ka bërë edhe një pasqyrim të shkurtër për situatën politike në vend dhe në fund thotë se “perëndia ia merr mendtë shkatërruesve”.

Postimi i Plotë:

Pa votim në parti. Me vota te blera në pushtet. Qeveri me oborrtarë. Kuvend monopartiak. Zgjedhje pa kundërshtarë.

Opozita në prokurori. Presidenti në shkarkim. Timonier! Të urtët në Athinën dhe Romën e lashtë kësaj i thoshin:”Perëndia i merr mendtë atij që do të shkatërrojë!

D.H/G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A i ka përmbushur pritshmëritë tuaja SPAK?

Komento

Komente

 • dule mavria: 17/06/2019 15:55

  foli dhe ky spurdhjaku.ne fakt nuk eshte ky qe flet por mesazhi vjen nga dikush tjeter.kur flasin keta dhe thone qe e ke gabim ate qe po ben do te thote se je ne rruge te mbare per vendin tend..

  Përgjigju
 • Dule malili: 17/06/2019 15:11

  larg duart nga shqiperia ata qe hane buken e atyre qe na percane e nuk duan te ngreme koke... politikes se vjeter i ka ardhur fundi.. Edi rama gezon mbeshtetjen e popullit fhe te botes... Ne 30 bej tre pikeshin e rralles plako...

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Greqia rikthen karantinën për shqiptarët, 7 ditë izolim kush kalon nga Kakavija, mbyllet gjatë natës pika kufitare