Vangjush Dako akuzohet dhe për një tender, dëmi ndaj shtetit 18 mln lekë

Vangjush Dako akuzohet dhe për një tender, dëmi ndaj shtetit 18 mln lekë

1686065585_vangjushdako.jpeg

Përveç pallat pa leje, gazetarja e Report TV Keti Banushi mëson se Vangjush Dako akuzohet dhe për tender që dyshohet se i ka shkaktuar shtetit një dëm prej 18 milionë lekësh. Bëhet fjalë për një tender të vitit 2014 – 2015, bëjnë të ditur burime të besueshme nga prokuroria.

Ndërkohë gazetari i Report TV në Durrës informon se Vangjush Dako është vetëdorëzuar dhe ndodhet në Tiranë. 


Lajmi kryesor:

Arrestohet Vangjush Dako, akuzohet për leje ndërtimi për pallatin e dëmtuar dhe tenderin e shëtitores! SPAK urdhër arrest dhe për 8 ish-zyrtarë e 1 ndërtues


S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që SHBA e jo më BE të ndërmjetësojë dialogun Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Itali/ Shqiptarja ekzekutohet me plumb në kokë, në kërkim ish bashkëshorti! Videot e para nga vendi i krimit

Itali/ Shqiptarja ekzekutohet me plumb në kokë, në kërkim ish bashkëshorti! Videot e para nga vendi i krimit