Vatikan/ Papa Françesku merr dozën e dytë të vaksinës COVID-19

Papa Françesku mori sot dozën e dytë të vaksinës COVID.

Duke ndjekur procedurën për vaksinimin anticovid, tre javë pas dozës së parë, të cilën ai e mori 13 janarin e kaluar, sot Papa Françesku u kthye në klinikën në Sallën Paul VI për të përfunduar procesin e imunizimit nga virusi.

Vatikani aktualisht furnizohet nga vaksinat antiCOVID nga kompania Pfizer.

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?

Komento

Komente

  • bigtechpovdes: 03/02/2021 23:57

    ku ja bene ne burge?ai si njeriu i zotit po te ish sduhet te bente nje vaksine qe ka pjesee nga fetus,fake news,hapni syte edhe bezon i amazon u terhoq gjasma ...do terhiqen shume deri ne diten e gjykimit ne gjykaten e rrethuar nga ushtria patriote amerikane,ky eshte nje film ,por ne shqiperi rrine akoma si dele se degjojne ju plerat e bigh tekut pedofilave,rrofte paqja

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Sulmi me armë zjarri në zyrën elektorale të PD-së, Report Tv sjell pamje nga vendi i ngjarjes, njolla gjaku dhe kaos në rrugë