Vau i Dejës, kultivuan kanabis, AMP vë në pranga babë e bir, 70-vjeçari ishte kryeplaku i fshatit Pepsumaj (EMRAT)

Vau i Dejës, kultivuan kanabis, AMP vë në pranga babë e bir, 70-vjeçari ishte kryeplaku i fshatit Pepsumaj (EMRAT)

AMP

Agjencia e Mbkiqyrjes Policore ka ekzekutuar masën e arrestit më burg të vënë nga Gjykata e Shkallës së Parë në Shkodër për dy shtetasit, Ndue Fiku dhe Mark Fiku, babë e bir, për veprat penale, ‘Shpërdorimi i detyrës’, Kultivimi i bimëve narkotike’.

Ndaj Ndue dhe Mark Fiku u hap një procedim penal në vitin 2023, për kultivim kanabisi dhe për shpërdorim detyre nga babai 70-vjeëar duke qenë kryeplaku i fshatit Pepsumaj në Vaun e Dejës.

Më pas Agjencia e Mbikqyrjes Policore, bëri të mundur dokumentimin me prova ligjore të aktivitetit kriminal nga babai dhe djali 31-vjeëar dhe ekzekutoi urdhrin e prokurorit për vënien në arrest në burg për dy shtetasit.

-  Ndue Fiku, 70 vjeç, me detyrë Kryeplak i zonës Pepsumaj, i dyshuar për kryerjen e veprës penale të “Kultivimit të bimëve narkotike“ dhe “Shpërdorimit të detyrës“.
-  Mark Fiku, 31 vjeç, i dyshuar për kryerjen e veprës penale të “Kultivimit të bimëve narkotike” në bashkëpunim, thuhet në njoftimin e AMP-së.

G.K/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Vranë 25-vjeçarin shqiptar në Athinë, gjykata e Korçës lë burg dy autorët

Vranë 25-vjeçarin shqiptar në Athinë, gjykata e Korçës lë burg dy autorët