VD/Si u bllokuan 600 kg kanabis në
Itali, skafisti i arrestuar nga Vlora

VD/Si u bllokuan 600 kg kanabis në<br />Itali, skafisti i arrestuar nga Vlora<br /><br>
ITALI-Mediat fqinje kanë publikuar pamjet e operacionit të sekuestrimit të 600 kg kanabis në mbrëmjen e ndërrimit të viteve të ardhur nga Shqipëria. Në pranga kanë rënë dy persona, një italian nga Brindisi 37 vjeç  dhe një shqiptar nga Vlora 54-vjeç me inicialet A.G.

Gomonia 6 metra e gjatë kishte motorë të fuqishëm, por ndërhyrja e FRONTEX dhe autoriteteve italiane e bllokoi duke sekuestruar drogën dhe arrestuar skafistët. Droga e ndarë në 41 pako arrin vlerën e 6 mln eurove.Mediat italiane shkruajnë se gjatë vitit 2017 janë sekuestruar në brigjet e tyre 36 ton kanabis, ndërsa në pranga kanë rënë 52 skafistë.

d.b/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve