Vdekja e 2 turistëve polakë, Report Tv siguron VIDEON e aksidentit tragjik në Shkodër! Makina futet pa sinjal dhe përplas motorin

Report Tv ka siguruar videon e aksidentit tragjik që ndodhi mesditën e 6 majit në Kryebushat të Shkodrës.

Në pamjet e siguruara nga gazetari i Report Tv Arsen Rusta duket se si automjeti tip “Golf” që drejtohej nga 27-vjeçari i identifikuar si D.Gj., nuk ndez sinjalin dhe me shpejtësi kthehet për tu futur në një pikë karburanti duke i ndërprerë rrugën motorit me të cilin po lëviznin dy turistët polakë.

Për pasojë humbën jetën turistët Waldemar MakoWski, 45 vjeç, dhe Marta MakoWska 42 vjeçare aksident. Postimin e fundit në rrjetet sociale e kishin në Malin e Zi. Drejtuesi i makinës u shoqërua nga policia menjëherë pas aksidentit. Nga kryerja e alkool-testit ndaj drejtuesit të automjetit ka rezultuar se nuk kishte konsumuar alkool.

Në pamjet nga aksidenti i rëndë duket se motori është shkatërruar tërësisht ndërsa makina ka pësuar dëme në pjesën e përparme. Motoristët janë grumbulluar tek Korpusi në protestë për mënyrën se si u përplasën për vdekje turistët nga mjeti tip “Golf”.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • erjon: 08/05/2022 14:44

  Ky idjoti qe ka shkruar me emrin "supaxhiu......." duket qe eshte shpellar sepse aksidente fatale si ky krim ndodhin ne gjith boten... shiko vidjo me aksidente o shpellar dhe mos na trego Greqine.... Rendesi ka gjykatat kete plere ta denojne me burgim te perjetshem sepse jane bere gjith shpellaret qe deri dje ishin me gomare tani kane makina...

  Përgjigju
  • Supaxhiu shqipfoles: 08/05/2022 15:45

   Erjon, nese ke veshtiresi per te kuptuar ironine time, po t’a sqaroj hapur. Une po shtirem sikur jam antar i rrjetit shqipfoles qe i sherbejn Athines, dhe qe ndotin rrjetet sociale shqiptare me propagand helmuese, percarese, dhe keqinformuese. Rrjeti ne fjale ka te pakten 8-9 vjet qe vepron me kohe te plote. Jane prezent ne rrjetet sociale si komentues por edhe me faqet e tyre ne facebook dhe instagram, poashtu ne seksionet e komenteve te portaleve te lajmeve. Kane ne pronesi edhe nje numer forumesh ku investojn kapital ne menyre qe propaganda te preki edhe diasporen shqiptare. Mjafton te dish se si ti provokosh dhe t’a thone vete qe jane nga Dropulli dhe nga Himara. Kuptohet poashtu se nje pjese te materialit e kane te pergatitur nga ekspert pertej kufirit, sepse vete jane shume injorant per ate nivel propagande. Per shembull, propaganda qe synon te sulmoj historine e kombit shqiptar eshte mjaft elokuente dhe e maskuar me mjeshteri. Por nese ben disa verifikime, dhe nese lexon edhe taktikat e akademise greke, kuptohet se postimet jane propagand.

 • serxho: 08/05/2022 14:38

  O cfat tmerri, ky shofer kriminel duhet denuar me burgim te perjetshem po kush ta denoi SPAK qe fle gjume...

  Përgjigju
  • Supaxhiu: 08/05/2022 15:47

   SPAK eshte deshtim total re malaka! Mua me vodhi kocken qeni i komshiut dhe SPAK nuk leviz fare!

 • Na çave trapin: 08/05/2022 14:30

  Ky qelbësira nuk duhet ta shikojë më dritën e diellit. Kafshët vështirë se do bëhen ndonjëherë njerëz.

  Përgjigju
 • Arjan: 08/05/2022 13:45

  Kjo qe ka ndodhur nuk esht aksident por VRASJE ME PARAMENDIM! Burg ktit kafshes te eger dhe burg dhe atyre qe i kan shitur patenten????????????

  Përgjigju
 • Shkodran: 08/05/2022 13:39

  Ky ishte nga Puka dhe zakonisht ne Shkoder ne themi a ke i marre a je prej Puke. Ky i paska te dyja edhe i marre edhe Pukjan plus legen ordiner

  Përgjigju
  • Krye-supaxhiu: 08/05/2022 15:49

   Bravo! Duhet percarje krahinore! Do Zeusi vrasin njeri tjetrin keta mongolet turkoshqiptar!

 • Toni: 08/05/2022 13:13

  Me shume se aksident mund ta quash si vrasje nga papergjshmeria e atyre qe mendojne se dhe rruga e makinave eshte toke e zanum !

  Përgjigju
 • Supaxhiu shqipfoles i Athines: 08/05/2022 13:12

  Vetem ne Shqiperi ndodhin gjera te tilla. Ne Europe ka police, ka shtet, ka satelita dhe inteligjence artificiale per te parandaluar aksidente te tilla. Sateliti dhe inteligjenca artificiale te njofton me holograme, ose edhe me robota, si ne filma fantastiko-shkencor kur afrohet motorri ose makina… Polici te sjell kafe kur ti pret te kthesa per te lejuar motorret te kalojn. Ndersa qeveria te demshperblen financiarisht, shoqeruar me nje leter ndjese te firmosur nga kryeministri, per minutat e shpenzuara ne pritje te kryqezimet. Sepse ne Europe ka para per sherbime te tilla meqenese atje nuk ka fare korrupsion… Por ne Shqiperi NUK KA SHTET! Albanistani nuk behet… Ne Europe nuk ndodhin kurre aksidente me makine. Falenderojm median shqiptare qe percjell lajmin per cdo aksident, ne cdo cep te vendit. Kjo me jep mua dhe miqve te mi nga Dropulli dhe Himara te komentojm dhe tju kujtojm se sa i poshter dhe i pashpres eshte ky vend. (Janiiiii, e bera edhe nje koment sic e kerkove. Supa ishte e mire - tani me jep nje kocke te lutem! Efharisto!)

  Përgjigju
  • Supaxhiu shqipfoles i Athines: 08/05/2022 15:32

   Jani, kocken ma vodhi qeni i komshiut. E kam turkoshqiptar (domethene mysliman) komshiun. Edhe qeni i ngjar atij. E me ke thene qe turkoshqiptaret jane rrace e keqe? Ashtu eshte edhe qeni i tij.

  • Jani: 08/05/2022 13:26

   Re malaka… ta dhash nje kocke me supen! Do tjeter ti zorraxhi…?

 • Gjynah: 08/05/2022 13:08

  Gjynah nga Zoti. Ja morri jeten 2 njerezve qe ishin ne rruge te vet. Ku po shkojme ne Shqiperi me kete edukim, ku po shkojme?

  Përgjigju
 • Kafshët: 08/05/2022 13:08

  Po ku vete mor kriminel se vrave dy njerëz të pafajshëm në rrugën e tyre...tmerr, çmenduri

  Përgjigju
 • Max: 08/05/2022 12:50

  Ne burg perjete shoferi makines

  Përgjigju
 • Shoferi: 08/05/2022 12:44

  100% faji i makines. I ka marre ne qafe kot. Dukeshin sikur te dy ishin me shpejtesi. Motorrat jane tmerri i shoferave, nuk i sheh. Ne Evrope ne keto rruget me nje kalim sheh tabela te medha qe te lajmerojne kujdes motorrat.

  Përgjigju
 • vjeshta: 08/05/2022 12:00

  Nuk kam pasë as ma të voglin dyshim! Në Evropë qysh të vegjël mësohen të kenë rrespekt për të tjerët, të rrespektojnë rregullat e qarkullimit e nuk po rri me i renditën. E te na fëmijët mësohen mos me rrespekti tjetrin, as rregulla shoqërore e qarkullimi e nuk poi rendis të gjithë. Kjo nuk vlen për të gjithë, por shumica kështu janë!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Besoni se Greqia do pranojë hapjen e grupkapitujve të parë Shqipëri-BE?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Rrëzohet F-16 amerikan në Korenë e Jugut, shpëton për mrekulli piloti

FOTO/ Rrëzohet F-16 amerikan në Korenë e Jugut, shpëton për mrekulli piloti