Vdekja e 30-vjeçares gjatë lindjes në maternitetin e Fierit, mjekët: Shkak infarkti, do flasim pasi të dalë përgjigjja e autopsisë

Materniteti i Fierit

Materniteti i Fierit

Mjekët që u kujdesën për Elisabeta Lamajn, 31-vjeçarja që humbi jetën në maternitetin e Fierit katër ditë më parë, kanë përcaktuar infarktin akut të miokardit si shkak të vdekjes së saj.

Elisabeta Lamaj humbi jetën pas kryerjes së anestezisë lokale ditën e shtunë në maternitetin e Fierit, ku shkoi të sillte në jetë fëmijën e saj të dytë. Fatmirësisht, foshnja, e gjinisë femër, gëzon shëndet të plotë.

Familjarët e të resë kanë bërë përgjegjës mjekët për vdekjen e saj, ndërsa bashkëshorti i të ndjerës, Leonard lamaj, ka bere kallëzimin penal në policinë Fier për mjekim të pakujdesshëm.

Prokuroria ka nisur hetimet për këtë ngjarje, ndërsa është kryer autopsia e trupit të së ndjerës dhe priten konkluzionet mjeko ligjore për zbardhjen e shkaqeve të vdekjes. Drejtoresha e maternitetit të Fierit është shprehur se do të flasë në lidhje me rastin, pasi të vijë përgjigjja e autopsisë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Finalja e Conference League, Duka falënderon Ramën, Veliajn dhe të gjitha institucionet që ndihmuan në suksesin