Vdekja e Bashkim Finos, Rama i prekur: Kaloi një operacion të vështirë, ishte shumë i veçantë! Të gjithë kemi ardhur për të ikur

 

Teksa vizitoi familjarët e Arjan Salës për t’u dorëzuar titullin "Dëshmor i Atdheut", kryeministri Edi Rama ka folur dhe për ndarjen nga jeta të deputetit socialist Bashkim Fino për shkak të COVID. Ndërsa e ka cilësuar si një njeri shumë të veçantë, Rama tha se Fino kishte kaluar një operacion të vështirë para ca kohësh dhe nuk mundi ta fitonte betejën me COVID.

 “Sot na ndodhi dhe vdekja e atij shokut tonë, Bashkimit. Ai kaloi një operacion të vështirë para ca kohësh. COVID-in nuk e përballoi. Ishte i veçantë shumë, shumë njeri i dashur, ça të bësh. Shumë njeri i dashur, i butë. Të gjithë kemi ardhur për të ikur. Varet çfarë gjurme lëmë”, tha Rama.


Lajmi kryesor:

Përfundojnë homazhet, deputeti Bashkim Fino përcillet për në banesën e fundit! Rama: Ishte shumë i veçantë! Meta: Dinte të ndante raportet politike me ato shoqërore


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni vendimin e Partisë Socialiste evropiane për të përjashtuar Ilir Metën nga Kongresi pas aleancës me Berishën?×

Lajmi i fundit

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore