Vdekja e presidentit iranian, Charles Michel: BE shpreh ngushëllimet më të sinqerta

Vdekja e presidentit iranian, Charles Michel: BE shpreh ngushëllimet më të sinqerta

Foto: Charles Michel

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ditën e sotme ka shprehur ngushëllimet të BE-së për vdekjen e presidentit iranian Ebrahim Raïssi dhe ministrit të tij të jashtëm Hossein Amir-Abdollahian.

“BE shpreh ngushëllimet e saj më të sinqerta për vdekjen e Presidentit Raïssi, Ministrit të Jashtëm Abdollahian, si dhe anëtarëve të tjerë të delegacionit dhe ekuipazhit të tyre në aksidentin me helikopter”, shkruan Charles Michel në llogarinë e tij në X.


Lajmi kryesor:

Presidenti iranian Ebrahim Raisi humb jetën pas rrëzimit të helikopterit, nesër ceremonia mortore! 5 ditë zie në Iran


Xh.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit