Vdekja e presidentit Raisi, Irani kërkon ndihmën e SHBA për hetimin e aksidentit ajror, Agjencia shtetërore: Problem teknik

Vdekja e presidentit Raisi, Irani kërkon ndihmën e SHBA për hetimin e aksidentit ajror, Agjencia shtetërore: Problem teknik

1716183702_8d507bdac1114c5a9c2953b6531502ed.jpg
 

(Foto ku u rrezua helikopteri i presidentit iranian)

 Irani ka kërkuar ndihmën e SHBA-së për të hetuar aksidentin e ndodhur në 20 maj 2024, ku humbën jetën presidentin iranian Ebrahim Raisi. Kështu ka deklaruar Departamenti i Shtetit.

Nga ana tjetër, sipas Agjencia Shtetërore iraniane Irna, ka deklaruar se rrëzimi i helikopterit në të cilin humbi jetën presidenti iranian Raisi ndodhi për shkak të “një problemi teknik”.


Lajmi kryesor:

Presidenti iranian Ebrahim Raisi humb jetën pas rrëzimit të helikopterit, nesër ceremonia mortore! 5 ditë zie në Iran


S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj