Vdes futbollisti në fushë në Indi, tani edhe FIFA është në alarm

Vdes futbollisti në fushë në Indi, tani edhe FIFA është në alarm
Pas rastit të Fabbrice Mumbas në Premierligën Angleze ku futbollisti përjetoj sulm në zemër në fushën e lojës, një rast me pasoja fatale ka ndodhur në futbollin indian.

Futbollisti 27 vjeçar , indiani D.Vankatesh ka pësuar një infarkt në zemër në fushën e lojës duke u dërguar me urgjencë në spitalin më të afërt. Por pavarësisht përpjekjeve pëër ta mbajtur në jetë, mjekët vetëm konfirmuan vdekjen e tij.

Rastet të tilla në futboll çdo ditë e më shumë janë duke u shpeshtuar e arsyeja e këtij “fenomeni” ende mbetet misterioze. Drejtuesit e Premier League në Angli, kanë kërkuar këto ditë intensifikimin e rregullave mjekësore për lojtarët, duke kërkuar dhe kontrolle më të shpeshta, pas infarktit të Fabrice Muamba.

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

‘Unë e di që Kiara punon eskortë’/ Akuza e rëndë e Oltës për moderatoren nxit debat të ashpër me Luizin: A i mendon gjërat?

‘Unë e di që Kiara punon eskortë’/ Akuza e rëndë e Oltës për moderatoren nxit debat të ashpër me Luizin: A i mendon gjërat?