POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Velipoja pa energji elektrike, rrufeja godet linjën e tensionit të lartë

Rrufeja në Velipojë

Zona turistike e Velipojës ka mbetur pa energji elektrike për shkak të këputjes së një linje të tensionit të lartë.

Kanë qënë kushtet atmosferike të orëve të fundit që kanë bërë që Velipoja të mbetet pa energji elektrike. Kjo pasi një rrufe ka goditur në fshatin Shtiqen, pikërisht në linjën e tensionit të lartë që furnizon Velipojën, duke e këputur atë.

Tashmë mbetet në dorën e OSHEE për të ndërhyrë dhe per ta riparuar shpejt dëmin duke mos dëmtuar turizmin në Velipojë.

ke.mu./Shqiptarja.com
Komento