Vëllai i autorit: Armën e kishte me leje prej shumë vitesh, kishin debate prej ekonomisë së dobët

Vrasja e 2-fishtë në Divjakë, ku burri vrau gruan dhe më pas vetën, ka shokuar familjarët e tij. Vëllai i autorit tha për Report Tv se çifti ishte keq nga gjendja ekonomike dhe kishin debatet e tyre lidhur me këto gjëra, por nuk mban mend që i vëllai të kishte ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij. Në lidhje me armën e gjahut, vëllai i autorit tha se e kishte prej vitesh me leje.

“Punonin, por kishin ekonomi të dobët. Mua më lajmëruan hajde këtu se ka ndodhur diçka. Kishin probleme mbi ekonominë, por nuk di të ketë ushtruar dhunë ndaj gruas. Armën unë di që e ka pasur me leje dhe e ka shumë të vjetër, ka vite që e ka blerë”, tha vëllai i autorit Hekuran Rrasa.


Lajmi kryesor:

Divjakë/ Burri vret gruan me armë gjahu dhe më pas veten! Si i zbuloi djali prindërit e vdekur në banesë! Xhaxhai i tij pasi dëgjoi krismat: Çohu nga kafja dhe ik urgjent te shtëpia


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?×

Lajmi i fundit

John

'Ndryshimet do të vijnë shpejt dhe shumica e tyre do të jenë në favorin tuaj...', mësoni çfarë kanë parashikuar yjet për ditën e sotme