Vendimi i Apelit është për t'u përshëndetur vetëm pse gjykata s’u ndikua as nga “revolucioni, as nga presioni i pushtetit

Vendimi i Apelit është për t'u përshëndetur vetëm pse gjykata s’u ndikua as nga “revolucioni, as nga presioni i pushtetit

Vendimi i Apelit as nuk e bashkon as nuk e përçan më tej PD-në. PD-ja është mjaftueshmërisht e përçarë dhe palët janë thellësisht larg njëra-tjetrës.

Vendimi është për t'u përshëndetur, jo për produktin që dha, sepse ai ishte vendim i pritshëm dhe i kuptueshëm edhe nga profanët e ligjit, por për atë se trupa gjykuese nuk u ndikua as nga presioni i pushtetit, që i interesonte një tjetër vendim, as nga ai i revolucionit, që edhe pas shpalljes "non grata" vijon të tregojë se sa i drejtë ka qenë vendimi i Departamentit Amerikan të Shtetit, por u ndërtua vetëm mbi fakte dhe prova.

Dhe ishte e qartë si drita e diellit, që çdo hap i "Foltores" ka qenë thjesht revolucionar, pra jo ligjor.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit në veri, eksperti i sigurisë: Kërkojnë destabilizimin e Kosovës! Analisti: Lajçak e Escobar po përkëdhelin Serbinë

Vrasja e policit në veri, eksperti i sigurisë: Kërkojnë destabilizimin e Kosovës! Analisti: Lajçak e Escobar po përkëdhelin Serbinë