Vendimi i Apelit për vulën, Meta: Urime për demokratët, Berisha është vetë vula e PD-së

 

Ilir Meta ka reaguar pa vendimit të Gjykatës së Apelit për të lënë në fuqi vendimin e Shkallës së Parë që i kalonte vulën e PD-së Sali Berishës. Apeli nuk pranoi ankimin e Lulzim Bashës.

‘Urimet më të mira për demokratët dhe opozitarë. Sot është një moment i rëndësishëm për të shtuar të gjithë forcat për rivendosjen e kushtetutshmërisë së cenuar rëndë nga ky regjim kriminal. I duhej Edi Ramës që të grabisë zgjedhjet vendore përmes diversionit me vulë dhe pa vulë. Sali Berisha nuk ka marrë vulën e PD-së e kam thënë prej kohësh që është vetë vula e PD-së.’- u shpreh Meta.


Lajmi kryesor:

Bie alibia e komplotit të Drejtësisë: Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, s'pranon ankimimin e Bashës


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Shikoni reagimin e Giorgia Melonit kur takon Emmanuel Macron

VIDEO/ Shikoni reagimin e Giorgia Melonit kur takon Emmanuel Macron