Vendimi i EMA-së për AstraZenecën, Rama: Vaksinim, vaksinim, vaksinim për të këputur hallka të zinxhirit të infektimeve

1616079437_rama1.jpg

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në rrjetet sociale, pasi EMA deklaroi se vaksina AstraZeneca është e sigurtë dhe efektive, ku theksoi se duhet të vijohet vaksinimi për të këputur sa më shumë hallka të zinxhirit të infektimeve.

‘Agjencia Europiane e Barnave (EMA) konfirmon pas verifikimeve të kryera, Sigurinë dhe Efektshmërinë e vaksinës ASTRAZENECA. Vaksinim, vaksinim, vaksinim për të këputur sa më shumë hallka të zinxhirit të infektimeve dhe për të dalë përfundimisht nga tuneli i pandemisë, ku ka nisur të duket drita.’- shkruan Rama.


Lajmi kryesor:

Agjencia Europiane e Barnave: AstraZeneca është e sigurtë dhe efektive! Nuk ka asnjë lidhje me rastet e mpiksjeve të gjakut


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?×

Lajmi i fundit

John

Kreshnik Spahiu: 10 arsye pse SHBA dhe BE nuk do e mbështesin vettingun e politikanëve