Vendimi i Qeverisë, Eugena Tomini emërohet zv. ministre e Shëndetësisë

Vendimi i Qeverisë, Eugena Tomini emërohet zv. ministre e Shëndetësisë

Eugena Tomini

Eugena Tomini emërohet zv. ministre e Shëndetësisë. Më parë ajo ka mbajtur postin e shefes së Inteligjencës Epidemiologjike në Institutin e Shëndetit Publik. 

Eugena Tomini bëhet kështu zëvendësministrja e katërt e Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, bashkë me Mira Rakacolli, Albert Nikolla dhe Bardhylka Kospiri.

Ky vendim është marrë ditën e djeshme në mbledhjen e Qeverisë. 

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • gaqo: 21/01/2021 16:56

  si do marin rroga rilindasit

  Përgjigju
 • Beni: 21/01/2021 16:00

  Hajde shtet hajde, nje minister me 4 zv.ministra

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë