Vendimi për shembjen e teatrit, aktori Gulielm Radoja: Turp, do të mbyten në të keqen e tyre

Aktori Gulielm Radoja nga Durrësi ka ritheksuar edhe njëherë qëndrimin e tij kundër shembjes së teatrit kombëtar. “Përshëndetje miqtë e mi. Ndjehem shumë i emocionuar për atë që po ndodh me teatrin tonë. Megjithëse jam prononcuar nja dy herë, e ndjej si detyrim të të them dhe dy fjalë.

Nuk ka gjë më të turpshme se kjo që po ndodh, por më shumë se sa turp, ky është një krim. Është një krim i atyre që thonë se ‘unë jam mbret e bëj çfarë të dua’, por ata do të mbyten në të keqen e tyre. Unë jam me ju, pavarësisht se jam në Durrës dhe nuk vij dot. Jam me ju miqtë e mi, ne do të fitojmë” thotë Radoja.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Fatosi: 15/05/2020 20:23

  Bravo guliem..je nje aktor i madh..

  Përgjigju
 • Takëmi: 15/05/2020 19:45

  pompist te elda ke fillu ti me? pranej stkom pa neper aktivitete

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Tiranë, mashtronte me depozitat bankare dhe përvetësoi 27 mijë euro nga kompania ku punonte, në pranga 34-vjeçari nga Shkodra

Tiranë, mashtronte me depozitat bankare dhe përvetësoi 27 mijë euro nga kompania ku punonte, në pranga 34-vjeçari nga Shkodra