Fituan në zgjedhjet e 14 maji/ Nga Veliaj te Sako e Filo, KQZ u jep mandatet 6 kryebashkiakëve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpërndau zyrtarisht mandatet e kryebashkiakëve të radhës që fituan zgjedhjet e 14 majit.

Celibashi këtë të premte dha mandatin për Erion Veliajn që do të drejtojë dhe për 4 vite Tiranën, në mandatin e 3të të tij, Emirjana Sakon në Durrës, Pjerin Ndreun e Lezhës, Sotiraq Filon në Korçë, Ermal Dredhën në Vlorë dhe për kryebashkiakun e Krujës Artur Bushin.

Të gjithë këto kryebashkiakë, përvec Dredhës së Vlorës u rikonfirmuan në krye të bashkive pasi i drejtuan mandatin e shkuar, ndërsa Ermal Dredha, zëvendëson Drital Lelin, kryebashkiaku socialist të cilit Rama nuk I besoi rikandidimin.

Në mbledhjen e sotme KQZ shpërndau mandatet edhe për këshillat bashkiakë në Durrës, Krujë, Pukë, Përmet Gjirokastër, Memaliaj e Dibër.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Greqi/ 35-vjeçarja shqiptare bie pre e mashtrimit nga “kontabilisiti”, i marrin 9 mijë euro nga llogaria bankare

Greqi/ 35-vjeçarja shqiptare bie pre e mashtrimit nga “kontabilisiti”, i marrin 9 mijë euro nga llogaria bankare