Vendoret 2023, KAS vendos të hapë një kuti votimi të Mallakastrës! Një anëtar këshilli i ikën BF-së dhe e merr PDIU

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve ka hapur një kuti votimi për këshillat bashkiakë të Mallakastrës, duke evidentuar parregullsi në tabelat e rezultatit përfundimtar.

Në rezultatet për këtë kuti, ishin vendosur zero vota për PDIU e Shpëtim Idrizit, por sipas rivlerësimit, ky subjekt kishte 63 vota. Këto vota në tabelën përfundimtare të rezultateve ishin shënuar për Partinë Socialiste.

Për shkak të këtij rezultati PDIU arriti të përfitonte dhe një mandate të dytë në këshillin bashkiak, ndërsa ky mandat i hiqet koalicionit “Bashkë Fitojmë” I cili me vota, pas rivlerësimit, renditet poshtë PDIU-së.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Publikohen pamjet, kjo është shtëpia ku u mbyll dhe torturua për dy vite 22-vjeçarja shqiptare në Greqi

Publikohen pamjet, kjo është shtëpia ku u mbyll dhe torturua për dy vite 22-vjeçarja shqiptare në Greqi