Vendoret, kandidati i Berishës e Metës në Fier: Do bëjmë investime jo në mënyrë selektive e diskriminuese

Vendoret, kandidati i Berishës e Metës në Fier: Do bëjmë investime jo në mënyrë selektive e diskriminuese

Në vijim të takimeve në kuadër të zgjedhjeve të 14 Majit, kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për kryetar bashkie në Fier, Evdar Kodheli është ndalur në Baltëz, zonë kjo e banuar kryesisht nga pjesëtarë të komunitetit rom, të cilët janë shprehur se ndihen të pabarabartë dhe të diskriminuar, kryesisht në sektorin e punësimit, arsimit dhe infrastrukturës.

 “Duam t’i evidentojmë të gjitha problematikat dhe të ngremë prioritet që nesër kur të jemi në drejtimin e bashkisë Fier të ngremë prioritete për të bërë investime jo në mënyrë selektive dhe diskriminuese, por të fillojmë nga ato emergjentet dhe pastaj në realizimin e të gjitha shqetësimeve dhe problematikave tuaja”.- tha Kodheli.

 


Lajmi kryesor:

Zgjedhjet vendore, kandidatët për kryebashkiakë kërkojnë votën dhe bëjnë premtime! Sako me banorët e Sukthit: Vijojmë investimet në infrastrukturë


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

'Paris 2024'/ Hap dyert Fshati Olimpik, të parët mbërrijnë gjermanët! Pas eventit shtëpitë do dhurohen për 6 mijë familje

'Paris 2024'/ Hap dyert Fshati Olimpik, të parët mbërrijnë gjermanët! Pas eventit shtëpitë do dhurohen për 6 mijë familje