Vendoret/ Ngjela: Berisha i ‘bie në qafë’ vendit me një non grata mbi supe! Me PD-në e përçarë, PS e ka të sigurt fitoren

Avokat Spartak Ngjela thotë se Partia Socialiste e ka të sigurt fitoren në të gjitha bashkitë e mëdha të vendit. Në një intervistë për Report Tv, avokat Ngjela, u shpreh se kjo fitorja e sigurt e PS-së është për faktin e përçarjes së Partisë Demokratike. Duke u ndalur tek Sali Berisha, Ngjela tha se ky i fundit po i bie vendit në qafë, megjithëse ka një non grata mbi supe.

‘Rama është në pushtet! Këta tjerët nuk janë! Se kuptojnë dot kohën moderne këta e dinë shtetin pronë. E dinë pronë pasi nuk ka pushtet gjyqësor. Nuk ka garë, e ka të sigurt PS, PD është e çarë. Ka figura të mëdha në perëndim PD, por nuk i bashkohen Saliut. Pse duhet ti biesh në qafë vendit tënd, kur ke një non grata në supe. Përçarja e PD është në favor të PS-së.

Nuk ja merr dot qytetet e mëdha PS-së me këtë gjendje që është PD. Blinken tha se nëse merr PD-në shpallet non grata. Humbja drastike që do ti ndodhë Saliut, nëse Saliu, tërhiqet bashkohet PD!’- u shpreh Ngjela.

Duke komentuar posterin e kandidatit të koalicionit Berisha-Meta, Belind Këlliçit, me gishtin e mesit në publik, Ngjela tha se është një nivel i dobët dhe se postera të tillë nuk bëhen as në Afrikë.

‘Nivel i dobët, postera të tilla nuk bëhen as në Afrikë.’- u shpreh Ngjela.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Noc Rroku: 29/04/2023 18:04

  Ja fusni kot erisha do fitoje ket temin e plot tjete.

  Përgjigju
 • LORA: 29/04/2023 14:36

  Nuk i bie dot ne qafe vendit kryefoltoristi i damkosur nga DASH-i. Ai nuk i ka fituar dot qytetet kryesore te Shqiperise,edhe kur ka qene e unifikuar PD-ja.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Kategoria e Parë/ AF Elbasani fiton me Besën dhe merr kreun, Bylis 'ngjit' Korabin! Apolonia dhe Vora presion kryesuesve, fiton Flamurtari (Renditja)

Kategoria e Parë/ AF Elbasani fiton me Besën dhe merr kreun, Bylis 'ngjit' Korabin! Apolonia dhe Vora presion kryesuesve, fiton Flamurtari (Renditja)