Vendoset titulli kampion në Bundesligë, bletët 'sulmojnë' stadiumin e Dortmundit (VIDEO)

Vendoset titulli kampion në Bundesligë, bletët 'sulmojnë' stadiumin e Dortmundit (VIDEO)

Bletët 'sulmojnë' stadiumin e Dortmund

Borussia Dortmund luan sot me Mainz për javën e fundit në Bundesligë. Djemtë e Terzic duan një fitore për t'u shpallur kampion dhe për të lënë pas Bayern Munich. Para ndeshjes në "Iduna Park" një grumbull bletësh kanë "pushtuar" një pjesë të zonës së medieve.

Gazetari i Sky Sport që pa këtë turmë bletësh tregoi se puna nuk ishte e lehtë. “Po mendoni që jeni duke parë gjithçka, por jo, ja këtu afër meje janë një turmë e madhe bletësh. Një ditë e veçantë sot”.

Kujtojmë që ndeshja mes Dormtund dhe Mainz nisi në 15:30 dhe në rast se Dortmund fiton, atëherë shpallet kampion i Bundesligas për sezonin 2022/23.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Elon Musk përballet me 2 padi në SHBA

Elon Musk përballet me 2 padi në SHBA