Vendosja e armëve bërthamore ruse në Bjellorusi, Borrell: Gati për sanksione të reja

Vendosja e armëve bërthamore ruse në Bjellorusi, Borrell: Gati për sanksione të reja

1679413198_49448596605.jpg

Vendosja e armëve bërthamore ruse në Bjellorusi do të përfaqësonte "një përshkallëzim të papërgjegjshëm dhe një kërcënim për sigurinë evropiane". Kështu shkruan në një postim në Twitter Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell . "Bjellorusia ende mund të ndalojë" këtë përshkallëzim, "është zgjedhja e saj. Borrell shkruan se  BE është gati të përgjigjet me sanksione të mëtejshme.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Putin: Kaloni të gjitha linjat e kuqe me armë në Kiev! SHBA: Armët bërthamore ruse në Bjellorusi? Nuk e dimë


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

ZYRTARE/ Aventura e dytë jashtë Shqipërisë, Sherif Kallaku firmos në Rumani

ZYRTARE/ Aventura e dytë jashtë Shqipërisë, Sherif Kallaku firmos në Rumani