'Veri Jug' shtegon në 'Stanet e Kaninës' Të dielën ora 13:30 në Report Tv

‘Veri Jug’ shtegtoi në stanet e Kaninës dhe u takua me barinjtë e familjes Zanaj, që rrëfejnë trashëgiminë e një punë prej qindra vjetësh në fshatin e tyre.

Gazetari Agim Pipa foli me personazhet e këtij fshati, Pilo Zanaj blegtorin mes deleve dhe dhive, punonjësen e bashkisë së Vlorës, doktore e shkencave Aulona Veizi, Bareq Sadiraj kryetar I fshatit.

Reportazhi “ Stanet e Kaninës” nën moderimin e gazetarit Agim Pipa. Të djelën, premierë, ora 13.30 në Report Tv.

S.G/S.Ç/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

‘Mos harro se të kam dash’, Xhensila publikon këngën e re pas divorcit me Besin

‘Mos harro se të kam dash’, Xhensila publikon këngën e re pas divorcit me Besin