Verstappen 'zjarr' edhe në prova, 'pole-position' në Britani! Lë pas dy 'Mercedes-at', Ferrari i Leclerc niset i katërti

Piloti i Red Bull Max Verstappen, që po shkëlqen këtë sezon të Formula 1, do të niset nga pole-position ditën e sotme në Silverstone të Britanisë së Madhe. Piloti holandez zuri vendin e parë në provat zyrtare të një ditë më parë, ndërsa la pas dy makinat Mercedes me pilot kampionin në fuqi Lewis Hamilton dhe Valteri Bottas.

Ferrari i parë, ai i Charls Leclerc, do të niset nga vendi i katërt në garën që nis nga ora 16:00. Sa i përket renditjes për pilot Verstappen mban vendin e parë me 185 pikë, 33 më shumë se Hamilton i vendit të dytë.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Roma apo Feyenoord, kush e fiton finalen e Conference League që luhet në Tiranë?×

Lajmi i fundit

John

Ministri britanik: Mungesa e ushqimit mund të shkaktojë më shumë vdekje sesa vetë lufta në Ukrainë