Vetëvrasja e një vajze dhe trafiku i drogës, si u arrestuan dy shqiptarë në Itali! Transport kokaine me skuter elektrik

Vetëvrasja e një vajze dhe trafiku i drogës, si u arrestuan dy shqiptarë në Itali! Transport kokaine me skuter elektrik

Lekët, skuter dhe celularët e sekuestruar

Dy shqiptarë janë vënë në pranga, pasi në bashkëpunim me njeri tjetrin shisnin drogë në komunën e Kajros, në Itali.

Gjithçka nisi pas vetëvrasjes së një vajze të re, e lidhur ngushtë me trafikun e drogës në komunën e Valbormidos. Ngjarja “ngacmoi” dhe rriti dyshimet e policisë, duke bërë të nisnin kontrollet për trafikun e drogës në zonë dhe përreth saj.

Veçanërisht, lëvizjet e njërit prej dy shqiptarëve, i cili qarkullonte me një skuter elektrik, drejt shtëpive të njerëzve të varur nga konsumi i drogës, ka bërë që policia t’i identifikoi dhe organizoi arrestimin e tyre.

Mbrëmjen e djeshme, njëri prej trafikantëve shqiptarë u vë në pranga, pasi u kap duke i shitur drogë një të riu vendas.

Shqiptarit iu gjetën edhe tre doza të tjera kokainë gati për t’u shitur, të cilat i kishte fshehur nëpër pantallona. Në shtëpi, gjatë kontrollit të mëpasshëm, u gjet edhe shqiptari tjetër, i cili edhe pse ishte dëbuar verën e vitit të kaluar nga Italia, ishte kthyer ilegalisht. Kjo ishte edhe një tjetër arsye e arrestimit të tij.

Policia gjeti një shumë prej dy mijë eurosh cash, të ardhura nga veprimtaria kriminale, një kartë krediti të huaj, një orë Rolex dhe një skuter.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Luiza Gega fiton medaljen e Artë në Lojërat Mesdhetare të Algjerisë, Kushi: Urime kampiones!