Vettingu, brenda javës mësohen
emrat e kandidatëve të zgjedhu

Vettingu, brenda javës mësohen<br />emrat e kandidatëve të zgjedhu
Brenda kësaj jave do të mësohet se cilët do të jenë emrat që partitë politike do të përzgjedhin për të bërë Vettingun.  

Komisionet e posaçme parlamentare mbaruan dëgjesat me kandidatët që duan të reformojnë drejtësinë shqiptare.

Ndryshe nga herët e kaluara mbledhja e së martës së komisionit të vlerësimit të kandidaturave të Vettingut kaloi pa debate e kontestime të ndonjë emri të caktuar.

Për shkak të fushatës elektorale, duket se Vettingu ka kaluar në plan të dytë dhe vetëm 2 nga përfaqësuesit e opozitës ishin pjesë e mbledhjes.

Ndërkohë po për shkak të shpërndarjes së deputetëve për fushatë dhe pritjes së vizitës së një zyrtari të lartë amerikan, seanca plenare ku do të votohet lista me 27 njerëzit e Vettingut, është lënë për javën e ardhshme. 

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Vizita që do t'i kushtojë shtrenjtë, Aubameyang drejt largimit nga Chelsea pasi festoi fitoren e Barcelonës në 'El classico'

Vizita që do t'i kushtojë shtrenjtë, Aubameyang drejt largimit nga Chelsea pasi festoi fitoren e Barcelonës në 'El classico'