Vetëm 1 viktimë në 24 orët e fundit në Kosovë, regjistrohen 7 raste të reja me COVID-19

Foto ilustruese

KOSOVË- Në 24 orët e fundit është shënuar 1 viktimë nga COVID-19 ndërsa nga 2.117 testime të kryera janë regjistruar 7 raste të reja infeksioni.

Sipas shifrave të Ministrisë së Shëndetësisë, në 24 orë janë shëruar 103 qytetarë, ndërsa që nga fillimi i pandemisë numri i të shëruarve ka shkuar në 104,894.

Numri total i infektimeve ka shkuar 107.578, ndërkohë që ai i viktimave është 2.250 në të gjithë vendin që nga fillimi i pandemisë.

Ndërkaq, raste aktive në të gjithë vendin janë 434 në krahasim me ditën e djeshme që ishin 627.

Procesi i vaksinimit në Kosovë ka nisur në mars, ndërkohë që fushata po vazhdon.

Në 24 orët e fundit 1.907 qytetarë janë vaksinuar kundër COVID-19, ndërsa që nga fillimi i vaksinimit 98.277 qytetarë kanë marrë dozën e vaksinës.

 

SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e mbeshtesni nismen Ballkani i Hapur krijuar nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Luan Baçi në landfillin e mbetjeve në Fier, akuza: Ka aferë korruptive! Qytetarët të bëjnë denoncim në Gjykatë, të kërkojnë dëmshpërblim nga Bashkia