VIDEO/ 2 gola dhe 'luftë' sportive në Superligë, Bylis dhe Tirana barazojnë në 'Adush Muça'

VIDEO/ 2 gola dhe 'luftë' sportive në Superligë, Bylis dhe Tirana barazojnë në 'Adush Muça'

Florent Hasani dhe Esquerdinha

Në stadiumin "Adush Muça" në Ballsh, Bylisi dhe Tirana barazuan 1-1 për javën e 26-të të Superligës në futboll. Ndeshja ka qenë e luftuar në 90 minuta, me vendasit që sërish nuk ia dolën të sigurojnë pikët e plota për të dalë nga zona e ftohtë. Ka qenë Bylis që në të 66 minutë shënoi me Esquerdinha, teksa duhej fundi i ndeshjes dhe konkretisht minuta e 90-të që Damcevski të shënonte autogol për rezultatin 1-1. Për t'u përmendur edhe anullimi i golit të Lushkjas me VAR në të 49 minutë. Pas këtij dueli, Tirana me 44 pikë kryeson Superligën, duke pritur duelin e nesërm të Partizanit (kundër Kastriotit). Bylis me 28 pikë mban vendin e parafundit në klasifikim (9).


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Tirana lë pikë në Ballsh, Bylis ndal kryesuesit e Superligës! Erzeni dhe Kukësi 2 gola në Durrës


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Ndeshja Spanjë-Shqipëri, atmosfera në 'Fan Zone'

Ndeshja Spanjë-Shqipëri, atmosfera në 'Fan Zone'