VIDEO/ 210 minuta lojë dhe shtesë, Vllaznia fiton me Flamurtarin dhe kalon turin në Kupën e Shqipërisë

VIDEO/ 210 minuta lojë dhe shtesë, Vllaznia fiton me Flamurtarin dhe kalon turin në Kupën e Shqipërisë

Festa e Vllaznisë

Kupa e Shqipërisë zhvilloi sot ndeshjet e kthimit për turin e parë. Në "Loro Boriçi", Vllaznia fitoi 3-0 me Flamurtarin pas 120 minutave lojë, duke kaluar në turin e dytë të Kupës. Për djemtë e Mirel Josës suksesi do vinte pas 120 minutave lojë dhe shtesës.

1-0 përfunduan 90 minutat, me golin e mbrojtësit Juric që dërgoi ndeshjen në shtesë. "Perla" me roveshatë e mbrojtësit bëri që rezultati edhe i ndeshjes së parë (2-1) të shkonte në 2-2. Pas shtesës për 30 minuta, Aralica dhe Kruja shënuan dy herë për rezultatin 3-0. Tanimë shkodranët kalojnë më tej edhe pse jo me lehtësi. Më tej kalon edhe Tomori, që fitoi 3-0 me Burrelin.

 


Lajmi kryesor:

Kupa e Shqipërisë/ Tirana ndalet në kryeqytet, Partizani bën detyrën! Vllaznia kalon me vuajtje Flamurtarin


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan