VIDEO/ 60 mijë tifozë në stadium, ultrasit e Ekuadorit ankohen në kor gjatë ndeshjes: Duam birra

VIDEO/ 60 mijë tifozë në stadium, ultrasit e Ekuadorit ankohen në kor gjatë ndeshjes: Duam birra

Tifozët e Ekuadorit në Katar

Ekuadori fitoi 0-2 me Katarin në ndeshjen hapëse të Kupës së Botës 2022. Gjatë takimit, tifozët e Ekuadorit kanë protestuar për mungesën e birrave dhe pijeve të tjera alkoolike në stadium dhe pranë impianteve. "Duam birra", ishin thirrjet e tyre në kor, me stadiumin që ishte në kapacitet maksimal. Kujtojmë se Katari lejon pijet alkoolike vetëm në zonën e tifozëve (fan zone) dhe në vendet e licensuara.

 


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Futbolli në festë, Botërori nis rrugëtimin mes fishekzjarreve dhe një ceremonie madhështore! Ekuadori fiton me 2 gola ndaj të zotëve të shtëpisë


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Marrëveshje në Ohër, po shkojnë Kosova e Serbia drejt pajtimit përfundimtar?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Në prani të Kristit, Keisi i përkëdhel kokën Lorenc Hasramës

VIDEO/ Në prani të Kristit, Keisi i përkëdhel kokën Lorenc Hasramës