VIDEO/ Aksion dhe gol model, Granit Xhaka shënon në Premier League

VIDEO/ Aksion dhe gol model, Granit Xhaka shënon në Premier League

Granit Xhaka

Arsenali po fiton 3-1 me Crystal Palace për javën e 28-të në Premier League. Në këtë duel golin e tretë për vendasit e shënoi Granit Xhaka. Shqiptaro-zvicerani dërgoi topin në rrjetë në minutën e 55 të ndeshjes.

Pas një aksioni model dhe pasimit final të Trossard, Xhaka dërgoi topin në rrjetë duke mposhtur gardianin Uitëorth. Kapiteni i Arsenalit gjen golin e katërt këtë sezon në elitën e Anglisë në futboll, teksa disa ditë më parë shënoi edhe në Europa League, paçka se "Topçinjtë" u eliminuan.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve