VIDEO/ Anijes luftarake gjermane i shpërthen raketa brenda saj, ja momenti i pabesueshëm

VIDEO/ Anijes luftarake gjermane i shpërthen raketa brenda saj, ja momenti i pabesueshëm

Anija luftarake gjermane

Ky është momenti i pabesueshëm kur një raketë dështoi të nisej dhe shpërtheu në bordin e një anijeje luftarake detare gjermane, gjatë një stërvitje e cila nuk shkoi ashtu siç pritej.

Arma në fjalë krijoi një zjarr gjigant kur shpërtheu në anijen Saxony në brigjet e Norvegjisë.

Siç thuhet më tej, pamjet e marra nga ngjarja dramatike tregojnë një grumbull të shkëndijave dhe mbeturinave që bien poshtë në det.

Megjithatë, pas dhënies së komandës për të zjarrit, raketa nuk funksionoi dhe shpërtheu në bordin e anijes, duke lënduar edhe dy marinarë.

Sistemi i spërkatjes në bordin e anijes u aktivizua menjëherë dhe ekuipazhi arriti të ndalonte. Dy marinarë u trajtuan për tronditje.

Kapiteni i anijes, Thomas Hacken

Një pjesë e anijes thuhet se u lanë të dëmtuara gjithashtu.

Sipas një deklarate të marinës gjermane, raketa e tipit SM 2 dështoi të lançohej për shkak të një defekti në sistemin e shtytjes

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Shqiptari: 29/06/2018 23:02

    Ka dashur Zoti qe nuk jane vrare bijte e nenave.Shyqyr.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Zbërthehet para drejtësisë Artan Tafani, video e aksionit të policisë! Si ranë në pranga 12 anëtarët e bandës së Laert Haxhiut

Zbërthehet para drejtësisë Artan Tafani, video e aksionit të policisë! Si ranë në pranga 12 anëtarët e bandës së Laert Haxhiut