VIDEO/ Arsenali 'shkërmoq' Chelsea-n, Xhaka dhuron dy asiste! Lampard: Ishim katastrofë

VIDEO/ Arsenali 'shkërmoq' Chelsea-n, Xhaka dhuron dy asiste! Lampard: Ishim katastrofë

Goli i parë i Odegaard

Arsenali fitoi 3-1 me Chelsea-n për javën e 34-t në Premier Leaguen angleze të futbollit. Skuadra e Artetas ishte më e saktë në fushë dhe pas 34 minutave lojë e gjeti veten në epërsinë e tre golave. Dy herë Odegaard në minutat 18 dhe 31 pas dy asisteve të Xhakës dhe Jesus, dërguan "Topçinjtë" në dhomat e zhveshjes me tri pikët në kasafortë.

Në pjesën e dytë miqtë shkurtuan me Madueke, teksa Blutë kanë pesë ndeshje pa fitore. Me Lampard në stol, Chelsea e sheh veten në kuotën e 39 pikëve në vendin e 12-të, vetëm nëntë pikë më pak se zona e ftohtë. Pas ndeshjes, trajneri Lampard tha se loja e të tijve në pjesën e parë ishte katastrofike.

"Nuk ishim në lartësinë e duhur, pjesa e parë ishte katastrofike për ne. Ishte shumë e thjeshtë të luaje ndaj nesh në 45 minuta e para. Në të dytën ishim më mirë, luajtëm si skuadër dhe krijuam raste për gol. Do të punojmë fort që të ringrihemi", tha Lampard.

Me këtë fitore, Arsenali merr momentalisht kreun e Premier League me 78 pikë, dy më shumë se Manchester City që ka dy ndeshje më pak.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)