VIDEO/ Ballkani e pëson në transfertë, një gol mbyll aventurën europiane për Ilir Dajën

VIDEO/ Ballkani e pëson në transfertë, një gol mbyll aventurën europiane për Ilir Dajën

Ballkani

Në Rumani, CFR Cluj fitoi 1-0 me Ballkanin për grupin G. Djemtë e Ilir Dajës humbën në ndeshjen e fundit në Conference League, duke e mbyllur këtu aventurën evropiane. Sfida u vendos nga goli i Boateng në të 17 minutë, teksa Frashëri ndali Desec nga 11 metra duke mbajtur me shpresë kamponët e Kosovës që bënë një paraqitje të mirë. Me katër pikë në eksperiencën e parë në Europë, Ballkani ia doli të merrte një fitore dhe një barazim. Nga grupi G kalojnë më tej Sivasspor dhe Cluj.

 


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Fiorentina e dyta në grup, kualifikohet Basel! Slavia e Pragës nuk ia del, Ballkanin e thyen një gol në Conference League! Villareal dhe West Ham kokë grupi


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Planifikuan vjedhje me armë në Lushnjë, arrestohet shoferi i makinës në Elbasan! Në kërkim 2 të tjerët, rrezikuan jetën e policisë kur ia mbathën

Planifikuan vjedhje me armë në Lushnjë, arrestohet shoferi i makinës në Elbasan! Në kërkim 2 të tjerët, rrezikuan jetën e policisë kur ia mbathën