VIDEO/ Ballkani i Ilir Dajës 'magjik', e mbyll në avantazh pjesën e parë në Conference League

Momenti i golit

Ballkani po fiton 1-0 me Sivasspor në ndeshjen e katërt në grupet e Conference League. Në "Fadil Vokrrin" ku janë të pranishëm 13 mijë tifozë po vendos goli i kapitenit Armend Thaqi. Tre gola ka shënuar lojtari i suharekasve në këto ndeshje të grupeve, duke qenë hero te Ballkani. Do duhej minuta e 36 kur Thaqi me një goditje pa shumë pretendime të mposhtte Vural. Pjesa e parë është mbyllur 1-0 për Ballkanin.

VIDEO/ Ballkani i pafat, djemtë e Ilir Dajës përmbysen nga Sivasspor në 'Fadil Vokrri'! West Ham tri pikë kualifikimi

Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?