VIDEO/ Ballkani i pafat, djemtë e Ilir Dajës përmbysen nga Sivasspor në 'Fadil Vokrri'! West Ham tri pikë kualifikimi

Conference League ka zhvilluar ndeshjet e katërta në grupe. Bie në sy fitorja e Fiorentinës 5-1 me Hearts në Firenze. Për skuadrën e Italiano shënuan Jovic, Gonzales (dopietë), Barak, Biragh. Me 7 pikë, Fiore ndjek Basaksehir që ndodhet në vendin e parë me tre pikë më shumë.

Në ndeshjet e tjera, Villareal fitoi në transfertë 0-1 kundër Austrisë së Vienës. Goli i Jackson në minutën e 87 ishte me shije kualifikimi për në play-off. Ballkani i Ilir Dajës u mund me p=rmbysje 1-2 nga Sivasspor në Prishtinë. 

Rezultatet:

Ndeshjet e orës 18:45:

Ndeshjet e orës 21:00:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 23:08
VIDEO/ Sivasspor përmbys Ballkanin, tre gola në 'Fadil Vokrri'

Ballkani humbi 1-2 me Sivasspor në ndeshjen e katërt në Conference League. Në 'Fadil Vokrri' miqtë nga Turqia përmbysën suharekasit. Goli i kapitenit Thaqi në minutën e 36 ndezi shpresat te vendasit, që në pjesën e dytë pësuan me Arslan në të 72 minutë dhe Angielski në minutën 81. Sivasspor me 7 pikë mban kreun e grupit G, aq pikë sa ka edhe Cluj u vendit të dytë. Slavia e Pragës dhe Ballkani me nga katër pikë janë në vendet 3 dhe 4.

 

Ora 21:48
VIDEO/ Ballkani i Ilir Dajës 'magjik', e mbyll në avantazh pjesën e parë në Conference League

Ballkani po fiton 1-0 me Sivasspor në ndeshjen e katërt në grupet e Conference League. Në "Fadil Vokrrin" ku janë të pranishëm 13 mijë tifozë po vendos goli i kapitenit Armend Thaqi. Tre gola ka shënuar lojtari i suharekasve në këto ndeshje të grupeve, duke qenë hero te Ballkani. Do duhej minuta e 36 kur Thaqi me një goditje pa shumë pretendime të mposhtte Vural. Pjesa e parë është mbyllur 1-0 për Ballkanin.

 

Ora 21:12
VIDEO/ 'Melodi' kualifikimi, Fiorentina shënon 5 herë në shtëpi

Fiorentina fitoi 5-1 me Hearts për ndeshjen e katërt në grupin A të Conference League. Djemtë e Italianos u imponuan në shtëpi, teksa janë një hap larg kualifikimit. Për "violat" shënuan Jovic, Gonzales (dopietë), Barak, Biragh. Me 7 pikë, Fiore ndjek Basaksehir që ndodhet në vendin e parë me tre pikë më shumë.

 

S.DH/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol