VIDEO/ Baseli përmbys Fiorentinën në Itali, Xhaka protagonist! West Ham i tregon forcën AZ Alkmaar-it (Conference League)

VIDEO/ Baseli përmbys Fiorentinën në Itali, Xhaka protagonist! West Ham i tregon forcën AZ Alkmaar-it (Conference League)

Goli i fitores së Basel

Conference League zhvilloi dy ndeshjet e para gjysmëfinale. Në Firenze, Fiorentina humbi 1-2 me Baselin, ndërsa West Ham fitoi 2-1 me përmbysje kundër AZ Alkmaar. Ndeshjet e kthimit do zhvillohen të enjten që vjen, për të mësuar dy skuadrat finaliste që do shkojnë në Pragë më 7 qershor.

Në Itali, Fiorentina nuk mundi të mbante dot avantazhin e siguruar në minutën e 25-të nga Cabral. Në pjesën e dytë ishte Diouf që në minutën e 71 barazoi ndeshjen, ndërsa Amdouni në shtesën e tretë përmbysi ndeshjen. Te goli i parë për zviceranët ndihmoi edhe Taulant Xhaka, që dha pasimin e fundit për shokun e skuadrës.

Dueli i zhvilluar në "London Stadium" foli për West Ham, me angezët që përmbysën 2-1 holandezët e AZ Alkmaar. Miqtë kaluan në avantazh me Reijnders në minutën e 41, ndërsa në pjesën e dytë vendasit shënuan dy herë me Benrahma dhe Antonio.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol