VIDEO/ Brazili mposht Anglinë në 'Wembley', 17-vjeçari i Real Madrid shënon për herë të parë me 'Seleçaon'

Brazili fitoi 0-1 kundër Anglisë në miqësoren e zhvilluar këtë të shtunë në "Wembley". Një gol i talentit 17-vjeçar Endrick në minutën e 80-të vendosi ndeshjen.

Më shumë se 85 mijë tifozë në stadium ndoqën shfaqjen e dy skuadrave në fushë, ndërsa rastet për gol ishin te të dyja skuadrat. Duhej 17-vjeçari Endrick, i futur në pjesën e dytë që të gjente golin e parë me fanellën e "Selecaos" dhe njëherazi t'i jepte suksesin të tijve.

Endrick aktualisht është pjesë e Palmeiras dhe verën e 2024 do bëhet pjesë e Real Madrid, me "Galaktikët" që paguan 45 milionë euro për shërbimet e talentit.

S.DH//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Atentati me 3 të vrarë në Memaliaj, saga e krimeve që pasoi ekzekutimin e Aleksandër Sadikajt e Edmond Papës në 2022

Atentati me 3 të vrarë në Memaliaj, saga e krimeve që pasoi ekzekutimin e Aleksandër Sadikajt e Edmond Papës në 2022