VIDEO/ Dalin pamjet e shqiptarit që u rrah nga policët grekë! Motra e tij rrëfen se dëgjoi vëllain duke bërtitur: O ma, më shpëtoi se më vrasin

VIDEO/ Dalin pamjet e shqiptarit që u rrah nga policët grekë! Motra e tij rrëfen se dëgjoi vëllain duke bërtitur: O ma, më shpëtoi se më vrasin

Foto e shqiptarit me syrin e nxirë

Këto janë pamjet e rënda nga Greqia, ku i burgosuri shqiptar është torturuar nga 4 policë grekë. Mediat greke kanë treguar pamjet e rënda që duket se është me sy të nxirë ndërsa motra e saj rrëfen se e kanë dhunuar në makinë teksa transferohej.

“O ma më shpëto se po më vrasin”, ishin fjalët e tij kur po dhunohej, thotë motra.

Ndërkohë mediat greke citojnë avokatin që tregon se djali është dhunuar edhe në sy të prindërve, të cilëve një efektiv policie i ka thënë se “djalin do ta marrësh në arkivol”.

Katër policët grekë kanë rënë në pranga pasi kanë torturuar të burgosurin shqiptar. Tre policët dhe shefi i tyre janë dërguar në prokurori të akuzuar për torturë dhe fyerje të rëndë. Gjithçka u zbulua pas ankesës së bërë nga i dënuari shqiptar në burgjet greke. Ky i fundit vuante dënimin për grabitje dhe trafik droge, por ende nuk është bërë me dije identiteti i tij.  

Sipas informacioneve, shqiptari, i cili vuan dënimin me burg për drogë dhe grabitje, është ankuar në polici se teksa ndodhej në kafazin e transfertave nga Selaniku në Korydallos. Ai rrëfeu se efektivët e kanë goditur në kokë pasi u ka kërkuar ujë gjatë rrugës. Përpos dhunës, ata nuk i kishin dhënë as ujë.  Ai u ankua gjithashtu se kur mbërriti në Korydallos i vendosën një helmetë në mënyrë që të mos shiheshin goditjet në kokë. Brenda kafazit ndodheshin njëmbëdhjetë të burgosur të cilët gjithashtu dëshmojnë se policia e ka rrahur të dënuarin shqiptar, ndërsa për kaskën pretendojnë se ai e mbante pasi tentonte ta godiste vetë kokën në kafaz.

Mirëpo, kur ka mbërritur në Korydallos, një roje burgu ka pikasur shenjat në kokën e të burgosurit dhe ka njoftuar autoritetet përkatëse çka ka nxitur arrestimin e katër policëve.

 

A.M./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Lenci: 14/03/2023 13:08

  MOSTRA KERKON MESHIR. MOSTRA QE GRABISIN, VJEDHIN, E TURTUROJN NJEREZ PER TI MAR PASURIN KERKON MESHIR, MESHIR, TY DUHET TE TE PERSIN DUAR ,KEMB, E GJUHE. E MOS TA THERASESH ME FJALEN NEN. SA NENA KE LENDUAR TI O MOSTER.

  Përgjigju
 • Dori: 14/03/2023 08:42

  Epo hallall e kan kto hajdut e drogagji...nuk therret po i vrasim kur shet drogen por therret po me vrasin kur u kris huri.E meritojn edhe me keq kto plera qe shesin drog dhe po shkarerrojn jetet e te rinjve dhe familjeve

  Përgjigju
 • WTF: 14/03/2023 06:48

  Ku kena shtet na mor o njerz edhe prap I votoni kta ju po mir e keni te ju degjenerojn se mir e keni

  Përgjigju
  • tani: 14/03/2023 19:21

   cfar kan shku mebo po punove nuk te nget njeri kot or mik

 • U gjynah: 14/03/2023 06:18

  Po ky Kur bote grabitje me dhune qe I rrifte i I turturonte plakat e shkreta. E I hithe nga ballkoni nuk kishte gjynah se u dukeshin si mami Vet..Tani thoka o ma me shpeto. ato qe grbiste ky kujti thonin na shpeto zotit nga ky moster….

  Përgjigju
 • Shqipoja: 13/03/2023 23:14

  Pak e kane sepse spo lene gje pa bere jashte shtetit duke u marre me droge, prostitucion e grabitje. Na felliqen identitetin shqiptar neper bote.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

Zjarr në një klub nate në Spanjë, 11 të vdekur

Zjarr në një klub nate në Spanjë, 11 të vdekur