VIDEO/ Debutoi në Conference League, Redon Xhixhës i duhen 7 minuta për t'u bërë protagonist

VIDEO/ Debutoi në Conference League, Redon Xhixhës i duhen 7 minuta për t'u bërë protagonist

Redon Xhixha

Qarabag fitoi dje 1-0 me Gent në Baku, me ndeshjen që vlente për turin e 1/16 në Conference League. Për azerbajxhanasit në fushë u fut edhe Redon Xhixha, sulmuesi i Kombëtares që debutoi kështu në këtë kompeticion me ekipin e ri.

Trajneri Gurbanov vendosi të fuste në fushë sulmuesin shqiptar në minutën e 71 të ndeshjes, me Xhixhën që bëri sërish protagonistin. Në të 78 minutë, 25-vjeçari goditit traun e portës, teksa për milimetra mund të gjente golin e parë me Qarabag.

Kujtojmë se në merkaton e janarit, Xhixha la Tiranën për afro 500 mijë euro dhe u transferua në Azerbajxhan, aty ku debutoi edhe në Europë.

S.DH//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Begaj: Kampionati është fitore për tifozët shqiptarë

Begaj: Kampionati është fitore për tifozët shqiptarë