VIDEO/ Del momenti kur policia e Kosovës qëllohet me armë

 

Vendimi i Qeverisë së Kosovës që të vendosë reciprocitet për targat dhe dokumentet serbe tensionoi situatën në veri të vendit.

Një ditë më parë veç trazirave dhe bllokimit të rrugës u raportua dhe për të shtëna me armë zjarri në veri të Kosovës.

Sot është publikuar video ku dëgjohen të shtënat ndërsa disa zyrtarë të policisë së Kosovës kanë mbetur të bllokuar në Bërnjak dhe komunikojnë me njëri tjetrin në radio.


Lajmi kryesor:

Tensionet/ Kosova pas kërkesës së SHBA shtyn zbatimin e vendimit për reciprocitetin! Lirohen 2 pikat kufitare në veri! KFOR: Garantojmë sigurinë


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Ben Blushi: Karikatura e Zamir Matit për mua

Ben Blushi: Karikatura e Zamir Matit për mua