VIDEO/ Dëshira e Sylvinhos gjen golin e parë me Dinamo Zagreb, i shënon PAOK-ut në Selanik

Arbër Hoxha ka gjetur golin e parë me fanellën e Dinamos së Zagebit. Kroatët po luajnë në Selanik kundër PAOK-ut për 1/8 e Conference League dhe shqiptari që pëlqehet nga Sylvinho ka shënuar golin e vetëm për miqtë nga Zagrebi.

PAOK po fiton 3-1, por me rezultatin e përgjithshëm 3-3 ndeshja momentalisht shkon në shtesë. Duhej minuta e 49 që Hoxha të lëshonte një të majtë diagonale për t'ia ndalur sferën pas krahëve portierit Kotarski.

I dalë nga moshat e Prishtinës, Arbër Hoxha në merkaton e dimrit 2024 la Slaven Belupo dhe për 1 milionë euro kaloi te Dinamo e Zagrebit. Ky ishte goli i tij i parë me ekipin e ri, teksa është pajisur me pasaportën shqiptare dhe pret ftesën e Sylvinhos.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Vdekja e minatorit në Martanesh, Meta: Sakrifikojnë për bukën e gojës sa humbin dhe jetën, PL mbështet propozimet e tyre

Vdekja e minatorit në Martanesh, Meta: Sakrifikojnë për bukën e gojës sa humbin dhe jetën, PL mbështet propozimet e tyre