VIDEO/ Dhunë në futbollin turk, tifozët e Trabzonspor futen në fushë dhe sulmojnë lojtarët e Fenerbahces

VIDEO/ Dhunë në futbollin turk, tifozët e Trabzonspor futen në fushë dhe sulmojnë lojtarët e Fenerbahces

Futja e tifozëve në fushë

TURQI - Skuadra e Fenerbahces ka fituar ndaj Trabzonsporit në udhëtim me rezultatin 2-3. Fenerbahce arriti fitoren në këtë duel, por pas fërshëllimës së arbitrit pati trazira në fushë.

Teksa lojtarët e Fenerbahces ishin duke festuar fitoren në mesin e fushës së kundërshtarëve, kjo gjë nuk u lejua nga tifozët e Trabzonsporit, të cilët u futën në fushë dhe sulmuan lojtarët e ekipit mik.

Tifozët vendas edhe gjatë ndeshjes ofenduan dhe hodhën sende pa ndalur, duke lënduar Dominik Livakovic dhe trajnerin e mysafirëve, Ismail Kartal. Fenerbahce ka 79 pikë, dy pikë më pak se Galatasaray kryesues.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj