VIDEO/ Dikush të ndalë Napolin! Roma s'përballon dot skuadrën e Spallettit, të kaltrit 'arratisen' në krye të Serie A

Sulmuesi i Napolit, Osimhen

Napoli fitoi 2-1 me Romën për javën e 20-të të Serie A. Të kaltrit e Spallettit "arratisen" në krye të tabelës dhe lënë pas me 13 pikë Interin. Ndeshja nisi mirë për vendasit që shënuan me Osimhen, teksa sulmuesi ka shënuar 15 gola në 20 ndeshje. Për Romën barazoi El Shaarawy në minutën e 75. Ishte Giovani Simeone që në minutën e 86 i dha tri pikë Napolit. Roma me 37 pikë qëndron në vendin e gjashtë.

VIDEO/ Juventus dhe Milan 'lënë nam' në shtëpi, Napoli fiton me Romën dhe shkëputet në krye

Anti-berishistët mbledhin firmat për partinë e re, a do të mbështetet?