VIDEO/ Dy ditë para shpalljes së listës, Mirlind Daku 'sms' Sylvinhos! Shënon golin e 10-të në Rusi

VIDEO/ Dy ditë para shpalljes së listës, Mirlind Daku 'sms' Sylvinhos! Shënon golin e 10-të në Rusi

Mirlind Daku

Mirlind Daku ka shënuar golin e dhjetë sezonal për Rubin Kazan në Pemier Leaguen e Rusisë. Për raundin e 30-të të kampionatit, Rubin Kazan e mbylli 1-0 pjesën e parë kundër Sochi.

Duhej minuta e 22-të që Daku me një të djathtë nga brenda zonës të mposhtte portierin mik, për të kaluar të tijtë në epërsi. Pasimi i Vadas u shfrytëzua nga Daku, që me diagonalen e fortë e ndali sferën në rrjetë.

Veç dhjetë golave, Daku ka dhënë edhe katër asiste këtë sezon. Ndërkohë pasnesër, më 27 maj në orën 16:00 trajneri Sylvinho do shpallë listën me emrat që do marrë me vete në Gjermani për Euro 2024 dhe Daku i ka "çuar një sms" brazilianit, duke tundur rrjetën.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit