VIDEO/ 'E bletë Botërorin, keni vetëm lekë', tifozi i Ekuadorit provokon atë të Katarit! Tensionohet situata në Kupën e Botës: Qepe dhe ulu aty

VIDEO/ 'E bletë Botërorin, keni vetëm lekë', tifozi i Ekuadorit provokon atë të Katarit! Tensionohet situata në Kupën e Botës: Qepe dhe ulu aty

Përplasja e tifozëve

Botërori 2022 nisi rrugëtimin me ndeshjen Katar - Ekuador. Në zonën e tifozëve situata nuk ka qenë e qetë, teksa një prej miqve i ka thënë vendasve se e kanë blerë organizimin. Kaq ka mjaftuar që tonet të ashpërsohen në tribuna, ku për fat nuk ka pasur përplasje fizike.

Pjesë nga debati:

Tifozi i Ekuadorit: Keni vetëm lek, e keni blerë.

Fansi i Katarit: Ulu aty dhe qepe, mos fol kot.

Tifozi i Ekuadorit: Qetësohu.

Kujtojmë se alkooli nuk lejohet në stadiumet e Katarit dhe në zonat rreth tij.

 


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Futbolli në festë, Botërori nis rrugëtimin mes fishekzjarreve dhe një ceremonie madhështore! Ekuadori fiton me 2 gola ndaj të zotëve të shtëpisë


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Marrëveshje në Ohër, po shkojnë Kosova e Serbia drejt pajtimit përfundimtar?×

Lajmi i fundit

Subvencionet e bujqësisë për fermerët, kreu i ‘Agro Biznesit’ në Report Tv: E domosdoshme, por s’duhet parë si zgjidhje afatgjatë

Subvencionet e bujqësisë për fermerët, kreu i ‘Agro Biznesit’ në Report Tv: E domosdoshme, por s’duhet parë si zgjidhje afatgjatë